•  

  0324 325 98 68

 •  

  tugbamtemizlik@gmail.com

 • Mersin Temizlik Şirketleri -
 • - Mersin Temizlik Hizmetleri

Mersin Ofis Temizliği

Mersin Ev ve Ofis Temizliği

Mersin ev ve ofis temizliği hizmeti veren birçok şirket bulunmaktadır. İnsan sağlığı açısından, temizlik çok büyük önem taşımaktadır. Çalışan ya da vakit bulamayan bayanlar, kurumsal şirketler, temizlik hizmeti almaktadır. Bugünkü makalemizde sizlere ofis temizliğinin önemini detaylı bir şekilde yazacağız.

Ofis temizliği

Ofis ve çalışma alanlarımızın temizliği çok önemli bir unsurdur. Çalışan bay ve bayanların, vakitlerinin büyük bir kısmı iş yerinde geçmektedir. Ofis temizliğinin, ev temizliğinden pek bir farkı yoktur. Hatta eşya sayısı ve alan büyüklüğünü düşünürsek, daha kolay diyebiliriz.

Ofis temizliği neden önemli

Ofis temizliğinin önemini sıralayacak olursak;

 • Sağlık açısından
 • Prestij açısından
 • Psikolojik etkenler
 • Daha verimli çalışma

Ofis temizliği nasıl yapılır

Büro ve ofis temizliği yapılırken, kimyasal ürünlerin elimize temas etmemesi için eldiven giyilir. İlk iş olarak, çöpler atılır. Ofis içerisindeki çöp kutularında ofis malzeme atıkları, personel yemek atıkları, bisküvi ve çikolata ambalaj atıkları gibi kokuya sebep olacak çöpler vardır. Bu çöplerin atılmasından sonra çöp kovasının da temizliği yapılır.

Çöplerin atılmasından sonra zemin ve halılar süpürülür. Yer temizliği ilk işlem olarak yapılmalıdır. Daha sonra ofiste kullanılan malzemelerin toz alma işlemi yapılır. Toz alma işini, belli bir düzende yaparsanız, gözden kaçan hiçbir nokta olmaz.

Telefon temizliğinin önemi

Büro ve ofislerde kullanılan telefonlar, en fazla virüs ve bakterinin yaşadığı alanlardır. Herkesin telefonları kullanmasıyla, elimizde bulunan virüs ve bakteriler, telefona geçmektedir. Bu sebeple telefon temizliği yapılırken, kullanılacak bezin yeni veya çok iyi yıkanmış olması gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak kimyevi maddenin kalitesi ve işlevliği önemlidir. Telefon ve ahizeyi, bez ve temizleyici madde ile çok güzel bir şekilde temizlemek gerekir. Çünkü mikrop ve bakteriler en çok ağızdan vücudumuza girmektedir. Bu yüzden telefon ve özellikle ahize temizliği çok önemli ve mümkünse gün içerisinde birkaç kere yapmanızı öneririz.

Masaların temizliği

Özellikle masa başı çalışanların önem göstermesi bir konudur. Çünkü çalışma saatlerinin büyük bir kısmı masa başında oturarak geçmektedir. Rahat ve daha hızlı bir temizlik için masanızı komple boşaltmanızı öneririz. Daha sonra masanın her tarafını, yine temiz bir bez ve temizleyici ürünlerle birlikte temizleriz. Temizleme işlemi bittikten sonra, ofis malzemelerinizi tekrar masaya koyarken, toz alma işlemini de yapmanızı öneririz. Böylece işiniz çok daha hızlı bir biçimde bitecektir.

Zemin ve halı temizliği

Ofis ve bürolarda zemin türleri farklı olabilir. Birçok ofis halı ile kaplanmış olabilirken, bazıları parke, dolgu zemin, kalebodur gibi çeşitli zemin türleri kullanmaktadır. Önce toz emici cihazlarla temizlik işlemine başlanır. Daha sonra paspas gibi yer temizleyici ürünlerle, silme ve dezenfekte işlemi yapılır. Bu işlemi yaparken, yoğun bir çamaşır suyu kullanmak yerine, bu iş için daha doğru ürünler kullanmanızı öneririz. Çünkü kapalı ortamlarda çamaşır suyu kullanımının, insan sağlığı açısından çok ciddi zararlar verdiğini biliyoruz.

Cam ve çerçevelerin temizliği

Bu işleme geçmeden önce sizleri uyarmamız gerekmektedir. Temizlik yaparken kesinlikle, önce güvenlik ve sağlığınızı düşünün. Asla camlara çıkarak temizlik yapmayın. Dış camların temizliği için üretilen, temizlik ürünlerini kullanmanızı öneririz. Cam temizliği yaparken, bu işe uygun bezlerin kullanımını tavsiye ederiz. Çünkü cam bezleri ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde temizlik işleminizi yaparsınız.

Yapılan işin kontrolü

Mersin ev ve ofis temizliği işini, profesyonel bir firmaya vermişseniz, her ne kadar uzman olurlarsa bile, temizlik işleminin ardından kontrol etmenizi öneririz.

Ofislerinizde iş verimliliğinizi artırabilmeniz için sürekli temiz ve ferah ortamlar olması lazım. Günümüz şartlarında ofislerinizde temizlik personeli bulundurmanız sizlere maaş, SGK, yemek gibi ek maliyetler çıkarır bu maliyetler bize fazla geliyor diyorsanız burada Mersin Tuğbam Temizlik devreye giriyor. Bırakın bunlarla biz ilgilenelim ofisinizi pırıl pırıl yapalım yaşam alanlarının temizliği bizim için önem arz etmektedir. Mersin temizlik şirketleri arasında ofis temizliğinizde en iyi hizmet ve uygun fiyatlar sunan firmamız sizlere isteğe göre temizlik fırsatları sunmaktadır. İster tam gün ister yarım gün isterseniz saatlik temizlik yaptırabilirsiniz. Ofis temizliğinde abone şeklinde çalışmalarımız mevcuttur. Haftanın belirli günleri isteğinize göre bir gün belirlenir ve siz aramadan ekiplerimiz o günlere uymak kaydıyla ofisinizin temizliğini yapar ve hazır hale getirir. Biz sizlerle çalışmaktan onur duyarız sizlerde bizimle çalışmak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz…

Ofis Temizliğinde Verilen Hizmetler;

 • Cam ve pimapen temizliği
 • Masaların ve koltukların toz alım işlemleri
 • Elektronik eşyaların temizliği
 • Mutfak temizliği
 • Zemin temizliği
 • Çöplerin toplanması
 • Wc temizliği
 • Mermer temizliği
 • Havuz temizliği
 • Dolap demizliği

Ofislerinizde kullanılan malzemelerin hepsi antibakteriyel ve hijyen amaçlıdır. Mersin temizlik şirketleriolarak tüm ürünlerimiz güvenilir ve sağlık açısından sıfır sıkıntı çıkartacak olan ürünlerdir.

Mersin Ofis ve Büro Temizliği Tuğba’m Temizlik

 İLETİŞİM: 0324 325 98 68 – 0533 248 42 90

Hiç Bir Şey Sizin Güveninizden Daha Önemli Değildir…

Hizmette Kalitenin Adı Mersin Tuğba’m Temizlik…

mersin temizlik şirketleri, mersin temizlik firmaları, mersin temizlik hizmetleri, temizlik şirketleri mersin, mersin temizlik şirketi